پشتیبانی فروشندگان خودرو از جانشینی پراید و پژو ۴۰۵

موضوع جایگزین کردن اتومبیل های جدید به جای خودروهای «پژو ۴۰۵» و همچنین «پراید» از سوی رییس اتحادیه ی فروشندگان اتومبیل مورد حمایت و پشتیبانی قرار گرفت .

وی در این خصوص بیان داشت : اگر ما در این شرایط و جامعه شاهد آن هستیم که مردمانمان به سمت اتومبیل «پراید» می روند دلیلش آن است که چاره ای به جز خرید این خودرو ندارند . به عبارت دیگر باید این گونه بیان داشت که رفتن مردم به سوی خودروی «پراید» از روی اجبار است و نه به خواست دلی خود چرا که برای اقشار کم درآمد کشور ما خودرویی با قیمت نسبتا پایین وجود ندارد به غیر از خودروی «پراید».

اگر خودرویی در حدوحدود قیمت «پراید» برای مردم در نظر گرفته می شد دیگر کسی به آن صورت به سمت «پراید» نمی رفت .

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، سعید موتمنی با استقبال از اتخاذ تصمیماتی برای از رده خارج کردن «پراید» و «پژو ۴۰۵» تا پایان سال جاری اظهار کرد:

اتومبیلی که ۱۰۰ سال از تولید آن می‌گذرد، باید از خط تولید خارج شود ضمن آنکه تولید چنین اتومبیلی برای مردم نه تنها نفع ندارد بلکه با توجه به نبود کیفیت و استاندارد کافی به ضرر مردم تمام شده است.

وی ضمن اعلام آنکه بازار همیشه در انتظار خودروهای جدید و به روز است، افزود: در سال ۷۵ مونتاژ خودروی پراید در ایران آغاز شد و از آن سال به بعد باید تغییراتی در بدنه و موتور خودروی پراید صورت می‌گرفت که متاسفانه انجام نشد.

موتمنی تصریح کرد: مردم به اجبار دست به خرید خودروی پراید می زنند و در صورتی که خودروی جدید و با قیمت مناسب تری جایگزین پراید می شد، خیلی وقت پیش از خرید آن دست می کشیدند.

وی همچنین در خصوص انتشار اخباری پیرامون جایگزین شدن رنو کوئید به جای پراید نیز افزود: هر خودرویی جایگزین پراید شود، بدون شک با استقبال خریداران و بازار مواجه خواهد شد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو ضمن بیان اینکه خودروی کوئید از استاندارد و کیفیت بالایی برخوردار است، ادامه داد: قیمت این خودرو در هند حدود ۱۳ تا ۱۵ میلیون تومان است اما پیش بینی ها  و برآورد تقریبی بر قیمت ۳۰ میلیونی این خودرو در بازار است.

وی همچنین با انتقاد از قیمت گذاری بالای خودروی پراید و پژو اظهار داشت: قیمت خودروهای داخلی ما منجمله پراید، پژو و تیبا بسیار بالا است و قیمت این خودرو نه تنها با حباب مواجه است بلکه غیرمنطقی و غیرواقعی قیمت گذاری شده است.

بنابراین گزارش  بهروز ریاحی مشاور وزیر صنعت در مصاحبه با تسنیم در نیمه آبان سال جاری با اشاره به مشکلات کیفی دو خودرو پراید و پژو ۴۰۵ خبر از خارج شدن این خودروها از خط تولید تا پایان سال جاری داد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید