فروش شرایطی پراید محصول سایپا

خودروهای خانواده «پراید» محصولات تولیدی شرکت خودروسازی «سایپا» هستند و به همین جهت هم از فروش شرایطی این شرکت بهره مند هستند .

کمپانی خودروسازی «سایپا» محصولات خود را جهت رفاه حال مشتریان و به دنبال آن بالا رفتن میزان فروش خود به صورت شرایطی هم به فروش می رساند .

خودروهای «پراید» در حال حاضر جزو ارزان ترین خودروهای تولیدی و موجود در کشور ما هستند به همین جهت هم هست که مشتریان زیادی حال چه از سر اجبار و چه از سر دلخواه برای این خانواده وجود دارد . شرکت خودروسازی «سایپا» هم برای آن که مشتریان قادر باشند تا خیلی راحت و سریع به خودروهای مد نظر خود دست پیدا کنند شرایط فروش اقساطی را برای این خودرو ها تدارک دیده است .

گروه «سایپا» محصولات خود را با توجه به نیاز بازار در شرایط خاص و با روشهای فروش متفاوت عرضه می نماید.

مشتریان می توانند با مراجعه به نمایندگیها و یا از طریق وب سایت به خرید محصولات مورد نظر بپردازند. روشهای فروش تحت قالب فروش فوری و یا روشهای اعتباری ، لیزینگ و … طراحی و عرضه می گردند.

پراید خودرویی است که تولید آن در ایران از سال ۷۲ در شرکت سایپا آغاز شد. که در کره جنوبی در مدل هایDMوFS و همچنین مدل سدان که به آن بتا نیز گفنه می شد تولید می شده است.

تاریخچه

پراید در اصل در شرکت مزدا ژاپن با سفارش فورد، شرکت مادر، طراحی شد. نسل اول این خودرو که در سال‌های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۳ تولید و در ژاپن با نام مزدا ۱۲۱ و در آمریکای شمالی توسط شرکت فورد با نام فورد فستیوا فروش رفت.

این مدل همچنین با نام کیا پراید از ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۰ در شرکت کیا موتورز کره جنوبی تولید شد و در سال ۲۰۰۱ خط تولید آن به سایپا فروخته شد.

شرکت سایپا با ایجاد زنجیره‌ای از قطعه سازان فنی در گروه سایپا و با حمایت از قطعه سازان بخش خصوصی سعی در ساخت داخل نمودن خودروی پراید نمود و آنرا با نامهای نسیم (پراید هاچ بک)، صبا (پراید سدان) و سایپا ۱۳۲ و سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۱۱ و سایپا ۱۴۱ و وانت پراید (سایپا ۱۵۱) در ایران عرضه کرد.

در زمستان سال ۱۳۸۹ شرکت سایپا محصولات خود تولید محصولات خود را بر پایه پلتفرم پراید متوقف نمود و تولید بر اساس پلتفرم X100 را آغاز کرد و محصولات خود را با نام‌های جدید:سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۴۱ تولید می‌کند

پراید ۱۴۱

پراید ۱۴۱ یکی از محصولات سایپا است. این خودرو همان پراید تغییریافته است. این مدل در واقع مدل لیفت بک سایپا ۱۳۱ یا در واقع همان سایپا صبا می باشد.این تغییر در طراحی در دورانی انجام گرفت که بازار خودروی ایران از نظر تنوع مدل های عرضه شده بسیار فقیر بود و ساپیا نیز تبلیغات زیادی در زمینه ۱۴۱ به راه انداخت اما شکل ظاهری نا مانوس و مشکلات کیفی ناشی از این تغییرات باعث شد این مدل هیچ گاه نتواند به خودرویی موفق تبدیل شود و هموازه کم تیراژ ترین مدل در خانواده محصولت پراید بود به گونه ای که با وجود طرح متفاوت نسبت به مدل های سدان، همواره با قیمت پایین تر عرضه می شد تا بتواند نظر مشتریان را به سوی خود جلب کند.

سایپا ۱۴۱ در کشور ونزوئلا تحت نام تورپیال (به معنی یک پرنده زیبا) فروخته می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید