فروش خودروی پراید در آمریکا ممنوع شد

بنا بر نوشتار ویکی پدیا : خودروی پراید را کمپانی مزدا تولید نمود و نام آن را مزدا ۱۲۱ نهاد .

خودروی پراید در دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی به تولید رسیده است .

۲۶ سال می باشد که از تولید نخستین اتومبیل پراید می گذرد . اولین پراید به شکل همین پراید های هاچ بک خودمان می باشد .

در نسخه سدان خودروی پراید شرکت فورد یک فیس لیفت را بر رویش پیاده کرده است .

پراید همه تغییراتش را در شرکت های مزدا و فورد و کیا کرده است و در سال ۱۹۹۹ به ایران آمد .

فورد فستیوا در سال ۱۹۸۶ در آمریکا تولید می‌شد و مورد استقبال جوانان به خصوص دانشجویان قرار گرفته بود اما با وجود استقبال زیاد به دلیل ایراد سازمان امنیت بزرگراه‌های آمریکا جلوی تولید خودرو گرفته شد؛ سازمان امنیت بزرگراه‌های آمریکا به دلیل مشکل ایمنی، فروش این خودرو را در خاک آمریکا ممنوع کرده بود! این در حالی است که این خودرو بی‌کیفیت که فروشش در آمریکا ممنوع اعلام شده بود سال‌های زیادی است که در ایران همچنان تولید می‌شود.

 

با نگاه کردن به تردد خودرو‌ها در خیابان آن خودرویی که بیشتر از همه به چشم می‌خورد پراید است. تا همین چند سال پیش پیکان در خیابان‌ها جولان می‌داد اما پس از آن پراید بود که جایگزین آن شده و توجه مشتریان را به خود جلب کرده است. این در حالی است که مردم از بی‌کیفیتی این خودرو معترضند و در همین راستا برای این خودرو‌ها جوک‌ها و مطالب طنز نیز ساخته شده است.

 

سرویس اقتصادی فردا: با نگاه کردن به تردد خودرو‌ها در خیابان آن خودرویی که بیشتر از همه به چشم می‌خورد پراید است. تا همین چند سال پیش پیکان در خیابان‌ها جولان می‌داد اما پس از آن پراید بود که جایگزین آن شده و توجه مشتریان را به خود جلب کرده است. این در حالی است که مردم از بی‌کیفیتی این خودرو معترضند و در همین راستا برای این خودرو‌ها جوک‌ها و مطالب طنز نیز ساخته شده است.

چرا از «پراید» استقبال شده؟

پراید در‌‌ همان اوایل ورودش به ایران به دلیل اینکه سوخت کمتری داشت، مورد استقبال مشتریان قرار گرفت. این خودرو جوان پسند‌تر از سایر خودروهای بود و به علاوه قیمت مناسبی هم داشت.
در واقع اولین تولیدات این خودرو به اوایل دهه ۷۰ شمسی بر‌می‌گردد. آن زمان پراید رقیب سرسختی چون پیکان داشت اما آهسته آهسته، جای خود را در میان مردم باز کرد.

البته باید گفت که محبوبیت پراید محبوبیت محبوبیت اجباری محسوب می‌شود. زیرا که بیشتر افراد در اقشار متوسط جامعه که سرمایه زیادی برای خرید خودرویشان ندارند به ناچار پراید را به عنوان خودروی شخصی خود انتخاب کرده‌اند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید