در روز چند پراید وارد خیابان ها شده است؟

در روز تعداد ۷۳۱ دستگاه خودرو «پراید» از اول سال جاری تا آبان ماه در کشورمان به تولید رسیده است .

بنابر گزارش ارائه شده توسط خبرگزاری تسنیم :

در میان خودروهای تولید شده داخلی اتومبیل «پراید» پرتیراژترین خودرو می باشد . «پراید» دیگر در حال طی کردن سال های آخر تولیدش می باشد .

قبل از آنکه خودروی «پراید» روی کار بیاید اتومبیل « پیکان » عنوان پرتیراژترین خودرو در میان خودروهای تولید داخل  از آن خود ساخته بود .

مسائلی که سبب گردید تا انتقاداتی بر خودروی «پیکان» گرفته شود شامل حضور این خودرو به مدت طولانی در چرخه خودروسازی کشورمان و همچنین وجود اشکالاتی در ظاهر و مباحث فنی این خودرو بوده است .

بررسی ها نشان می دهد «پراید» از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه هر روز ۷۳۱ دستگاه از خط تولید خودروسازی در ایران خارج شده است، تا این عنوان برای ارزان ترین خودروی تولیدی در یاران حفظ شود .

 

بر اساس این گزارش با خروج پیکان از خط تولید و سپرده شدن ان به موزه ، پراید، خودروی ارزان قیمتی که تکنولوزی تولید آن نه از یک کشور اروپایی، که از کشور آسیایی کره جنوبی خریداری شده بود، جان گرفت و عنوان پرتیرازترین خودروی تولیدی در ایران را از ان خود کرد .

بررسی ها نشان می دهد پراید نیز آخرین روزهای حضور خود در خط تولید را پشت سر می گذارد و مدیران شرکت خودروسازی سایپا پیش از این تاکید کرده اند که زمان خداحافظی با این خودرو فرا رسیده و خودروهایی تازه جایگزین این خودروی تولیدی قدیمی می شود.

در شرایط کنونی بسیاری از مصرف کنندگان ایرانی پراید را نماد عقب ماندگی صنعت خودرو می دانند چرا که معتقدند قیمت این خودرو همخوانی با کیفیت آن ندارد .

پراید اتفاقا پیش از این روی بازارهای جهانی را دیده و در شرایط کنونی نیز بازار عراق پذیرای این خودروی ساخت ایران است . سوریه پیش از درگیری با داعش از ایران پراید می خرید اما پس از بحران داخلی این کشور ، شرایط تغییراتی را تجربه کرد .

پراید نیز همانند پیکان ، مفاهیمی را در عرصه سیاست و اجتماع ایران شکل دارد و زمینه ساز شوخی های کلامی کاربران در فضای مجازی شده است .

پیش از این سال ۱۳۹۴ را سال پایانی تولید پراید در ایران اعلام کرده بودند اما به نظر می رسد تا زمان ورود خودروهای جدید ، یعنی تا دو سال دیگر پراید همچنان در خط تولید ایران بماند .

بررسی های آماری نشان می دهد تولید خودروی سواری در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی در حدود ۲۷ درصد را داشته است .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید