رنو کوئید(جانشین پراید) : تهدیدی برای سایپا

کمپانی های «ایران خودرو» و «سایپا» هر یک در طی مذاکراتی که با شرکت فرانسوی «رنو» داشته اند گسترش دادن همکاری های خود با این شرکت فرانسوی در دوران پسابرجام را  به در دست گرفتن تولید خودروی «رنو کوئید» مشروط نموده بودند .

در واقع به صورت همزمان هر دو خودروساز بزرگ کشورمان یعنی «سایپا» و «ایران خودرو» در طی یک سال گذشته خواهان آن بوده اند که تولید خودروی «رنو کوئید» را در کشورمان به دست بگیرند .

خودروی «رنو کوئید» که یک خودروی ارزان قیمت می باشد احتمال دارد که به صورت مستقل توسط خود «رنو» به تولید برسد .

به عبارت دیگر : با این حال به توجه به اقدام اخیر «رنو» در انعقاد تفاهمنامه همکاری برای تولید محصولات خود به طور مستقل در ایران، احتمال تولید مستقل خودروی «کوئید» در ایران از سوی «رنو» نیز افزایش یافته است.
در این زمینه اخیرا رنو تفاهمنامه‌ای را با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) منعقد کرده که براساس آن یک شرکت خودروسازی جدید با مشارکت دو طرف تاسیس خواهد شد که سهم رنو در آن ۶۰ درصد بوده و این شرکت فرانسوی می‌تواند فرایند تولید، فروش و خدمات پس از فروش محصولات خود را به صورت مستقل در ایران ایجاد کند.

در این شرایط در صورت تولید مستقل کوئید در ایران از سوی رنو، این خودرو احتمالا در محدوده قیمتی ۲۵ میلیون تومان وارد بازار خواهد شد و با توجه به جذابیت‌های ظاهری، فنی و کیفی آن در مقایسه با خودروهای پراید و تیبا، می‌تواند مشتریان این خودروها را به سوی خود جذب کند.

به این ترتیب از هم‌اکنون زنگ خطر برای سایپا به صدا در آمده است و این خودروساز بزرگ ایرانی باید به فکر جایگزین مناسبی برای پراید به عنوان پر تیراژترین خودروی تولیدی‌اش باشد تا بتواند با خودرویی مانند کوئید در ایران رقابت کند.

مشخصات کوئید

طول خودرو ۳۶۸۰ میلی متر و عرض آن ۱۵۸۰ میلی متر و فاصله کف خودرو تا زمین ۱۸۰ میلی متر می باشد .

موارد کلیدی :

اندازه چرخ ها ۱۳ -۱۴ اینچ

پوشش پلاستیکی در دو طرف خودرو

فاصله کف خودرو تا زمین ۱۸۰ میلی متر

اگزوز همرنگ بدنه

سیستم صوت و تصویر با صفحه نمایش ۷ اینچی (۱۸ سانتی متری )

استایل ظاهر SUV

حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید