حقیقت است که پراید ایمن تر از زانتیا می باشد ؟!

هفت صبح :

پراید از سال ۱۳۷۲ از کشور کره به کشور ما وارد شده است این اتوموبیل دیگر خیلی پیر شده است و شرکت سایپا با اقدامات کمی که هر چند وقت یک بار انجام می دهد توانسته است این خودرو را کماکان زنده نگه دارد

دیروز سه خبر خیلی مهم درباره این اتوموبیل انتشار یافته است

 

در سومین همایش ایمنی و ترافیک فرمانده ناجا از بعضی از مجوز ها برای تولید اتوموبیل های که اصلا ایمنی ندارند بیان کرده است که شاید یک روزی بیاید که پراید یک خودروی ایمنی باشد ولی باید این را بدانیم که در حال حاضر این طور نمی باشد

به نظر می رسد روی صحبت احمدی مقدم با مسوولین سازمان ملی استاندارد باشد که این خودروی بی کیفیت را تایید می کنند تا تولید آن ادامه پیدا کند. اما از سوی دیگر دیروز اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه براساس ارزیابی های شرکت بازرسی و کیفیت ایران در رده خودروهای زیر ۱۰ میلیون تومانی ام وی ام چینی سه سیلندر از پراید وضعیت بهتری دارد.

 

چند ساعت بعد در نقطه دیگری از شهر مجتبی استاد رحیمی، معاون تضمین کیفیت شرکت پارس خودرو در یک نشست خبری در پاسخ به اظهارات سردار احمدی مقدم گفت: «برای سنجش کیفیت خودروها یک حداقل قابل قبول وجود دارد که پراید از آن حداقل ها بالاتر است و از نظر کیفیت در رده «خوب» قرار دارد.» به هر حال از مسوولین راهنمایی و رانندگی اصرار که پراید خودروی خوبی نیست و از مسوولین سایپا انکار. با این وضعیت مردم بیش از پیش سردرگم شده اند که بالاخره پراید خودروی باکیفیت محسوب می شود یا خیر؟ و اگر کیفیت آن تایید نمی شود از چه زمانی قرار است خودروی دیگری در این رده قیمتی جایگزین آن شود؟

 

پراید بهتر از زانتیاست!

در سال های اخیر بارها مسوولین به دلیل آمار بالای تصادفات از کیفیت و ایمنی پراید ایراد گرفته اند. اوج این ماجرا خردادماه سال پیش بود که رییس پلیس راهنمایی و رانندگی به شرکت سایپا اخطار داد ظرف یک ماه باید روی همه خودروهای پراید کیسه هوا نصب کنند. اتفاقی که هیچ وقت عملی نشد و تولید پراید با همان روند قبل ادامه پیدا کرد.

البته دیروز معاون تضمین کیفیت پارس خودرو بار دیگر از کیفیت پراید (X100) دفاع کرد: «خودروی ایکس ۱۰۰ ازجمله محصولاتی است که طی دو، سه سال اخیر رشد مناسبی از نظر کیفیت داشته و در این مدت ۳۲ درصد بهبود کیفیت در محصولات ایکس ۱۰۰ تولیدی پارس خودرو اتفاق افتاده است.» او با بیان اینکه باید انتظارات مشتریان را از هر خودرو متناسب با قیمت آن محصول ارزیابی کنیم، گفت: «نمی توان از پراید انتظار شتاب، مهندسی یا راحتی ماکسیما را داشته باشیم ولی اگر از نظر عملکردی مشکلی وجود داشته باشد، باید برطرف شود. پراید استانداردهای کشور را پاس می کند و در حال حاضر حتی بالاتر از استانداردهای داخلی قرار دارد.»

او در ادامه ادعای جالبی هم مطرح کرده که «نباید پراید هشت میلیون تومانی را با تیانای ۸۵ میلیون تومانی مقایسه کرد هرچند پراید از نظر تست کرش، یک و نیم ستاره از زانتیا هم بالاتر است.»

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید