بیانات مدیرعامل سایپا در خصوص کیفیت و قیمت پراید

ضمن آنکه مدیرعامل شرکت سایپا بیان نمود که در حال حاضر هیچ اتومبیلی توان رقابت کردن با خودروی پراید را چه از حیث کیفیت و چه از حیث قیمت ندارد افزود :
ما از کشوری که بتواند یک اتومبیلی تولید نماید که هم قیمت پرای باشد و در عین حال کیفیت پراید را هم داشته باشد پشتیبانی خواهیم کرد و آن خودرو را برای وارد کردن به بازار های داخلی کمک خواهیم کرد .
در گفتگویی که میان ایرنا و مهدی جمالی بوده است جناب مهدی جمالی خودروی تیبا را جانشینی مناسب برای خودروی پراید به شمار آورد .
وی افزود: با این حال، پراید اکنون بالاترین تقاضا را در کشور دارد، اما تیبا نیز خودرو مناسبی برای جایگزینی آن است.
جمالی ادامه داد: هر بنگاه اقتصادی وظایف اجتماعی دارد و آن کسب رضایت مشتریان است. سایپا نیز با عرضه این محصول و این قیمت به دنبال کسب رضایت مشتریان است زیرا این خودرو از نظر کیفی نیز با محصولات مشابه خود می تواند در بازار رقابت کند.
وی با بیان اینکه سایپا به عنوان یک خودرو ساز مکلف به جایگزینی محصول دیگری با پراید است، گفت: خوشبختانه سایپا با توجه به توانایی های فنی و صنعتی، در سال های گذشته تیبا را به بازار عرضه کرد و این می تواند جایگزین خوبی برای خودرو سواری پراید باشد.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه سایپا تا پایان سال جاری محصول جدید دیگری را به بازار عرضه خواهد کرد، یادآورشد: این محصول حاصل پروژه ۲۱۲ است و انتظار داریم آن را تا پایان امسال به بازار عرضه کنیم.
جمالی اظهارداشت: با این حال تا زمانی که تقاضا در پراید وجود داشته باشد، سایپا با ارتقای کیفیت به تولید پراید ادامه خواهد داد و همانطور که تاکنون پراید ۵۲ استاندارد اجباری را گذرانده است، امسال با افزایش استانداردهای اجباری خودرو به ۵۵ مورد، پراید هر ۵۵ استاندارد اجباری مورد نیاز را تامین خواهد کرد.
جمالی در ادامه با اشاره به رشد تولید در گروه خودروسازی سایپا یادآورشد: امسال میانگین رشد صنعت در کشور ۲۶ درصد بود، اما رشد گروه خودرو سازی سایپا بیش از ۵۰ درصد بوده است و این نشان می دهد شرکت سایپا در رشد صنعتی کشور شرکت پیشرو است.
به گزارش ایرنا، از ابتدای امسال تا پایان مهرماه ۶۳۸ هزار و ۵۹۹ دستگاه انواع خودروی سواری در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۷ درصد افزایش یافته است.
سهم خودرو پراید از این میزان تولید ۱۵۷ هزارو ۹۰۸ دستگاه و خودروی تیبا x200 به میزان ۴۲ هزار و ۲۶۶ دستگاه بوده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید