اطلاعاتی در خصوص سایپا ۱۳۱

خودروی پراید صبا را با ایجاد تغییراتی در درون کابینش از طریق بهبود یافتن رنگ و لعاب آن به خودروی سایپا ۱۳۱ تبدیل کده اند البته این را هم باید گفت که در قسمت نمای ظاهری این خودرو هم تغییر و تحولاتی کوچک به وجود آمده است .

این تغییرات جزئی در نمای ظاهری خودرو عبارتنداز :

۱٫چراغ های جلو و عقب خودرو کریستالی شده اند

۲٫تغییر در فرم جلوی پنجره خودرو

سایپا ۱۳۱ هم مانند دیگر مدل های پراید در ۵ تیپ شامل : EX، SX،SL، LXو ST به دست مشتریان می رسد .

طبق معمول تیپ ای ایکس بهترین در میان تیپ های دیگر می باشد .

مدلی که تجهیزاتی چون کولر، فرمان هیدرولیک، ABS، ایربگ راننده، بدنه تقویت شده، شیشه بالابر برقی جلو، قفل مرکزی، رادیو سی دی بدون پورت USB چراغ مه شکن عقب، رینگ آلومینیومی، داشبرد جدید ، کمربند ایمنی جلو قابل تنظیم، سیستم ضد سرقت، رودری های جدید ، صندلی جدید بدون تنظیم ارتفاع، کنسول جدید،‌سیستم بهبود توزیع هوا و تنظیم زاویه نور جلو مجهز شده است از بین تمامی این امکانات تیپ SX از ایربگ ، تیپ SL از فرمان هیدرولیک و ایربگ ، تیپ LX از ترمز ABS و ایربگ و در نهایت تیپ ST با عنوان فقیرترین آن ها از فرمان هیدرولیک و ایربگ و ABS محروم است .

 

این خودرو هم از همان موتور ۱،۳ لیتری ۶۳ اسب بخار به همراه گیربکس پنج دنده دستی استفاده می کند که تنها تغییر فنی آن به نسبت به دو مدل قبلی کمتر شدن مصرف سوختش آن هم با عدد ۸،۸لیتر برای رانندگی شهری است

X100 ، با ورود به سبد محصولات سایپا تاکنون پاسخگوی نیاز بسیاری از اقشار جامعه بوده است . مصرف ترکیبی این خودرو ۶/۴۴لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد که یکی از مهمترین وجوه تمایز این محصول و از ویژگی های مهم آن بشمار می آید. X100 محصولی است که توانسته علاوه بر اخذ استانداردهای ۵۱ گانه اروپا ،تائیدیه استاندارد تصادفات از مراکز معتبر اروپائی را نیز اخذ نماید و با مقاوم سازی و استحکام در نقاط اصلی آن در کنار اقتصادی بودن، خودرویی ایمن برای مصرف کنندگان محسوب شود.

 

تجهیزات ایمنی و رفاهی
تهویه مطبوع
سیستم ضد سرقت با کد متغیر (Immobilizer)
ترمز ABS
قفل مرکزی
شیشه بالابر برقی دربهای جلو
آینه های جانبی تاشو با قابلیت تنظیم از داخل
گرمکن شیشه عقب
برف پاک کن شیشه جلو با دور قابل تنظیم
ساعت دیجیتال
کمربند ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع
کمربند ایمنی عقب
فرمان با قابلیت تنظیم ارتفاع
چراغ خطر سوم
چراغ جلو با قابلیت تنظیم زاویه نور(levelling switch)
چراغ عقب مجهز به مه شکن
کیسه هوای راننده و سرنشین جلو
جالیوانی روی کنسول جلو
صندلی های ارگونومیک جدید
درب بازکن باک و صندوق عقب از داخل
رادیو CDبا قابلیت پخش MP3
چراغ هشدار دهنده عیب موتور

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید